Basia Ritz i jej “Dom pełen smaku” !!!

Dla polskich fanów: Basia Ritz i jej “Dom pełen smaku”:

Przepiękna i aromatyczna – taka książka jak jej autorka, Basia Ritz, zwyciężczyni pierwszej w Polsce edycji MasterChef, napisała kolejną książkę – swoją kulinarną autobiografię, którą zabiera nas we wspaniałą podróż o gotowaniu !!! Książka jest pięknie wydana, zawiera wiele fantastycznych zdjęć i szczegółowych opisów, jak i co z tymi przepisami możemy sami stworzyć w naszych kuchniach, taka forma przewodnika kulinarnego dla każdego. Książka Basi zawiera również jej osobiste historie i przeżycia, jej drogę ku gotowaniu. Tym samym Basia zaprasza nas do swojego prywatnego świata, otwierając szkatułkę pełną kulinarnych tajemnic !!! Mam to szcząście, że dane mi było nie raz, nie dwa, kosztować przyszności przygotowanych przez Basię i w tym miejscu mogę Wam tylko powiedzieć: możecie mi zazdrościć !!! Basia gotuje genialnie i co najważniejsze, potrafi ugotować wszystko i to na najwyższym, nie tylko polskim, ale też światowym poziomie, a to już sztuka. Przy takich zdolnościach nigdy nie zapomina o swoich korzeniach i kultywuje polskie przepisy, dodając im swoją, niepowtarzalną notę !!! Jak Basia otworzy swoją restaurację, to ja się od razu pakuję i jadę kosztować, do czego Was też absolutnie namawiam !!! A oto kilka fotek za zgodą autorki:

DSC_1241 DSC_1246

Osobista dedykacja zachęca nie tylko do przeczytania książki, ale rówież zaprasza bezpośrednio do kuchni i próbowania, próbowania, próbowania…..

DSC_1247 DSC_1248 DSC_1249 DSC_1251 DSC_1254

Himmel und Äd – czyli po kolońsku niebo i ziemia, a po naszemu kaszanka z jabłkiem, jasne jabłuszko jak niebo i ciemna kaszaneczka jak ziemia…..mniam…..

DSC_1256

Keiserschmarnn – czyli specjał austriacki na słodko, pycha….

DSC_1257 DSC_1259

Moje ukochane Vitello tonatto, czyli przystawka włoska z cielęciny i sosu z tuńczyka, koniecznie z kaparami, boskie….oczywiście Basia robi najlepsze, sama, o przepraszam, ja i jeszcze 35 gości, na urodzinowej imprezie niespodziance, miało tę przyjemność skosztować Basi umiejętności włoskich, a właściwie sycylijskich, ponieważ mottem tej imprezy była Noc Sycylijska !!!

DSC_1261

Maliny i ryba, czemu nie, wygląda pieknie i tak też smakuje, uwielbiam maliny, dzieki Basiu za takie przepisy !!!

DSC_1264

Piękna jak zawsze….autorka oczywiście !!!

DSC_1266 DSC_1268

Tylko kochać….przed i po browniem…..

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s